Język
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Vought SBU-1 Corsair

Opis

Vought SBU-1 Corsair to dwumiejscowy, w całości metalowy dwupłatowy bombowiec nurkujący zbudowany przez Vought Aircraft Company z Dallas w Teksasie dla marynarki wojennej USA. Jego konstrukcja została oparta na dwumiejscowym myśliwcu F3U-1, który został porzucony, gdy marynarka wojenna postanowiła nie budować więcej dwumiejscowych myśliwców.
Samolot był wyposażony w zamknięty kokpit, miał stałe podwozie i był napędzany przez chłodzony powietrzem silnik radialny Pratt & Whitney R-1535, podobnie jak F3U-1, ale zawierał również śmigło o regulowanym skoku i nową maskę NACA z regulowane skrzela na tylnej krawędzi osłony. Regulowane osłony skrzelowe pozwoliły na lepszą kontrolę przepływu powietrza chłodzącego nad silnikiem.
SBU-1 ukończył testy w locie w 1934 roku i wszedł do produkcji na podstawie kontraktu zawartego w styczniu 1935 roku. Corsair był pierwszym samolotem tego typu, bombowcem zwiadowczym, który latał z prędkością większą niż 200 mil na godzinę. Ostatnie SBU Corsairs wycofano z czynnej służby w 1941 r. I

Przegląd modelu:
http://www.largescaleplanes.com/reviews/review.php?rid=1890

Zestaw zawiera:
Materiał: szara żywica
Części: 188 szt.
Elementy trawione: ponad 80 szt.
Kalkomanie: ponad 40 szt.
Film: 4 szt.
Kabina próżniowa (2 szt. W zestawie)
Przezroczysta część z żywicy
Kolor instrukcji
Wymiary modelu: (długość) 265 mm x (rozpiętość) 316 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl